top of page

Biała kuchnia: klasyka i minimalizm

Biel to nieodzowny element wielu popularnych stylów wnętrzarskich: zarówno tych klasycznych, historyzujących, jak i całkowicie współczesnych. Można ją zinterpretować na wiele kreatywnych sposobów, stosując różne materiały, formy, wzory i wykończenia. Niezależnie od tego czy marzymy o klasycznej angielskiej kuchni czy o minimalistycznym, nowoczesnym projekcie - biel zaspokoi nasze potrzeby. Teraz za sprawą innowacyjnych rozwiązań udowadniamy, że biała kuchnia może być również uniwersalna.


 


Kuchnia - serce każdego domu. Miejsce naszych najlepszych opowieści, anegdot, wspomnień. Pyszne smaki i nieudolne próby gotowania, które zostają w naszej pamięci :) To tam spotykamy się przy wspólnych posiłkach, rozmowach, niekiedy przy odrabianiu lekcji. Dziś kuchnia jest kluczowym punktem niemal każdego wnętrza. Nie pełni już pojedynczej funkcji mieszkaniowej.


Biel w wydaniu Pfleiderer to kilkanaście odmian koloru. Dlaczego tak dużo? Biel ma różne wcielenia, powstałe dzięki minimalnym domieszkom innych barw - występuje zarówno w chłodnych (np. niebieskawych, szarawych), jak i w ciepłych (np. kremowych, ecru) wariantach. Ten podstawowy podział jest wskazówką jak łączyć ją z innymi kolorami i dekorami w aranżacjach wnętrz. Warto też wspomnieć o bliskich kuzynach bieli - pastelach. To warianty kolorów powstałe na skutek dodania do nich dużej ilości bieli - bardziej nasycone niż odcienie bieli, ale ze względu na swoją jasną kolorystykę mogące zastępować je w aranżacjach wnętrz.

Biel znakomicie wygląda zarówno w zestawieniu z podstawowymi, jak i z pochodnymi barwami, z pastelami i odcieniami kolorów. Stanowi dobre tło dla barwnych dodatków, akcentów, akcesoriów.

Świetnie sprawdzi się w kuchni, gdzie nigdy nie brakuje kolorowych naczyń, opakowań, dekoracji, gdzie scenografia życia codziennego zmienia się z każdą chwilą.

Warto także zwrócić uwagę na aspekty czysto praktyczne. Białe fronty wbrew pozorom wcale nie są trudne do utrzymania w czystości. Wielu użytkowników uważa, że odciski palców i kurz są mniej widoczne na białych niż na czarnych powierzchniach. Co więcej,

stosowane obecnie laminaty i lakiery dodatkowo zapobiegają powstawaniu zabrudzeń. Do wyczyszczenia mebli zwykle wystarcza wilgotna szmatka i delikatny detergent.Połączenie walorów użytkowych z wizualnych powoduje, że biała kuchnia stanowi optymalny wybór do nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Biel, podobnie jak drewno świetnie komponuje się z różnymi kolorami, materiałami i fakturami, co otwiera przed nowym właścicielem lub najemcą szerokie możliwości zaaranżowania przestrzeni w indywidualny i oryginalny sposób.

Sprawdź jak w praktyce prezentują się nasze propozycje płyt meblowych. Znajdziesz nas tutaj:


bottom of page