top of page

Bliżej natury - sprawdzona alternatywa dla naturalnego drewna

Pytanie o alternatywę do tradycyjnego drewna, która dodatkowo zachowa właściwości i trwałość pada często w naszym salonie. Nawet najpiękniejszy mebel to wciąż sztuka użytkowa. Nie sposób jest uniknąć jego uszkodzeń. Płyty meblowe imitujące drewno to już nie tylko zamiennik, ale skuteczna i sprawdzona alternatywa, która przy użytkowaniu zostanie z nami na lata.


 

Rozpoczynający się właśnie rok przewiduje utrzymanie tendencji minimalizmu, łagodność kształtów, bliskość natury zarówno w kwestii lokalizacyjnej jak i użytkowej poprzez półprodukty. Bliskość drewna w modowym kalejdoskopie designu utrzyma prym jeszcze przez długi czas.Ciepłe, ciemne i bogate tekstury współgrające z elementami rustykalnymi. To motyw, o którym chcemy opowiedzieć Ci dziś nieco więcej.


Dom na wsi w rozumieniu współczesnym – elementy tradycyjne spójnie łączą się z inspiracjami nowoczesnymi, a ciepłe, ciemne i bogate tekstury współgrają z elementami rustykalnymi.

Sielskie konotacje przefiltrowane przez współczesną świadomość trendów i dobry smak. Ważną rolę odgrywa otaczanie się naturalnymi materiałami, co podkreślają wyraziste wzory drewna zestawiane z dekorami kamiennymi o bogatych strukturach. W kolorystyce widać też nawiązania do takich materiałów, jak terakota, klinkier czy skóra. Dekor Terracotta z kolekcji #MoodStories od Pfleiderer perfekcyjnie odwzorowuje wykończenie ceramiczne o porowatej powierzchni. Jest prosty, ale efektowny i naturalny. Pasuje zwłaszcza do ciepłych, czekoladowych wybarwień drewna. Świetnie prezentuje się również w towarzystwie mosiądzu i rdzawych struktur metalicznych.Świat Country stanowi szansę na urządzenie prywatnej oazy, miejsca, gdzie można się schronić przed miejskim zgiełkiem. Nastrój odzwierciedla także pragnienie kontaktu z przyrodą, zainteresowanie ekologią i zdrowy tryb życia. Wnętrza mają też charakter reprezentacyjny – są idealne do przyjmowania członków rodziny i innych gości.

Comentarios


bottom of page